Спорт

Борозан уште четири години во Вардар!

Вуко Борозан и ракометниот клуб Вардар постигнаа договор за продолжување на соработката. Црногорецот со Вардар потпиша нов четиригодишен договор.

23-годишниот Борозан, ќе го носи дресот на Вардар најмалку до 2021 година откако со клупското раководство постигна договор за продолжение на соработката.

Црногорецот сезонава со Вардар ја освои СЕХА лигата, а со клубот ќе учествува и на завршниот турнир во Лигата на шампионите.

Борозан во кариерата има настапувано во Ловќен, Карловац, Металург и Либек.

Advertisements
To Top