Бојата на лак за нокти забранета за жените кои наполниле 50 години: Омилен, но најголем предавник на возраста

Бојата на лак за нокти забранета за жените кои наполниле 50 години: Омилен, но најголем предавник на возраста

Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Лакот за нокти за жени над педесет години не смее да биде во оваа боја.

Има многу совети наменети за жените, особено оние кои достигнале некои сериозни години. Од предлози за правилна нега, гардероба што е адекватна, до финеси за кои мислиме дека малку имаат врска.

Лакот за нокти за жени над педесет мора внимателно да се избере. Посветуваме многу внимание на негата на лицето, а се трудиме да ја одржуваме косата беспрекорна, но рацете се всушност најголемите „предавници на годините“.

Освен што бараат редовно четкање и нега на ноктите, многу важна е и бојата на лакот. Експертите советуваат жените кои влегле во шестата деценија да не носат еднобојни лак за нокти.

Алексис Франкиз, маникир во салон во Флорида, тврди дека црниот лак прави рацете да изгледаат груби и постари. Наместо црна, тој советува темно сина, за дамите кои сакаат темни тонови.

На крајот, советите на стручњаците стојат само за да не водат, а наше е да одлучиме дали ќе ги слушаме или по секоја цена ќе уживаме во бојата на бојата што ја сакаме.