Бентеке повторно на продажба!


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1


Кристиан Бентеке заминува од Кристал Палас на крајот на сезоната, пренесуваат англиските медиуми.

Белгискиот репрезентативец оваа сезона игра во лоша форма и на 27 настапи во Премиер лигата постигна само два гола.

Тоа е дефинитивно ужасен учинок за играч од кого многу се очекува и заработува 120.000 фунти неделно.
И покрај бледата сезона Бентеке би можел да се најде на списокот на Белгија за Мундијалот, бидејќи Мичу Батчуаи заработи повреда.

Поради тоа раководството на Кристал Палас најверојатно ќе го почека Светското првенство, бидејќи ској добар настап во Русија може да му ја крене цената на напаѓачот.