Бејзбол топчето заврши во нејзиното пиво – со својот потег стана хит на интернет (видео)


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Благодарение на нејзината непосредност и импулсивност, како и природност, навивачката на бејзбол клубот Сан Диего, Габи ди Марко стана апсолутен хит во Америка. Габи во текот на мечот на својот клуб со Атланта направи нешто невообичаено.

Удирачот на Сан Диего испрати топче кон трибините, а Габи го фати во полна чаша со пиво. Тогаш доби овации. А кога го испи пивото на екс, со се топчето во него, настана делириум на трибините, погледнете.