Спорт

Балканска работа: Потпиша милионски договор, па почести бурек!

Марио Манџукиќ и Миралем Пјаниќ, големи пријатели и соиграчи во Јуветус, и покрај сите италијански специјалитети кои им се на дофат, за нив нема ништо подобро од вкусот на родниот крај, поточно бурек.

Како што е познато Пјаниќ е роден во Звоник и е репрезентативец на БиХ, но и Манџукиќ иако е храватски репрезентативец, сепак неговите корени се од Босна.

Напаѓачот вчера потпиша нов договор со Јувентус според кој ќе заработува 5 милиони евра по сезона, па одлучи да го нагости својот сонардник – со што друго ако не со бурек.

Во рестораните во Торино сигурно не може да се најде ваков специјалитет, па Пјаниќ јавно преку Инстагарм му се заболагодари на Манџукиќ.

To Top