Спорт

Баерн повторно го „собира“ најдоброто од Германија!

Најтрофејниот германски клуб, Баерн Минхен ги договори трансферите на двајцата германски репрезентативци и членови на Хофенхајм, Себастиан Руди и Николас Шуле.

Шуле е 21-годишен дефанзивец кој игра одлично оваа сезона и го привлече вниманието на многу европски гиганти.

Иако за него силен интерес покажаа Ливерпул, Челзи, Интер и Милан, сепак Баерн беше најбрз и го договори трансферот, а финансиските детали од здрелката не се познати.

Руди е еден од најдобрите играчи за врска во Бундес лигата кој од неодамна е и германски репрезентативец, а неговиот договор со Хофенхајм завршува на крајот на сезоната.

Баварците не дозволуваат најдоброто од Германија да замине од Бундес лигата, па веќе го договориле трансферот со неговиот агент.

Advertisements
To Top