Aвтобус влета во автобуска постојка! (видео)

Автобусот предизвика катастрофа во Русија. Во несреќата две лица го загубија животот, а неколку се повредени.

„Автобусот удри на улицата Шодненскаја“, изјавил извор од полицијата за агенцијата ТАСС, додавајќи дека две лица загинале и нема повредени. Според неговите зборови, засега е непозната причината за несреќата, а истрагата е во тек.

Пред два дена во Москва се случи уште една несреќа, кога автобус најверојатно поради откажување на сопирачките влета во подземен тунел.