Англија на нозе: Линискиот судија се радува на пеналот од Тотенхем (видео)

Дербито на „Енфилд“ меѓу Ливерпул и Тотенхем крена голема прашина најмногу поради контроверзните одлуки на главниот судија Џонатан Мос.

Меѓутоа, денес цела Англија зборува за еден друг детал, во кој главен актер е линискиот судија, Еди Смарт.

Имено, фановите на Ливерпул забележаа дека после досудувањето на пеналот во 94-та минута, Смарт се радува и тоа го покажува преку гестикулација со раката.

Погледнете ја неговата реакција и заклучете сами!