Спорт

Анчелоти со поддршка за Мурињо: Ја разбирам неговата реакција!

Тренерот на Наполи, Карло Анчелоти ја прокоментира реакцијата на Мурињо после мечот помеѓу Јувентус и Манчестер Јунајтед во Лигата на шампиони.

Португалецот после последниот свиреж се дрзна да ги провоцира домашните фанови, кои го навредуваа во текот на целиот натпревар.

Мурињо? Нормално е да реагираш на таков начин откако си бил навредуван во текот на 90 минути. Проблемот е во културата. Не им се обраќам само на фановите на Јуве, бидејќи истите работи се случуваат и во Неапол и Милано. Треба да го доживуваме фудбалот како спорт“, истакна Анчелоти, кој и самиот беше навредуван на гостувањето кај Јувентус.

„Задоволен сум од тоа што го прави мојот тим во сега. Очекувам тежок меч утре против Џенова, бидејќи е тешко да најдеш мотивација против тим кој не е од калибарот на ПСЖ“, додаде Италијанецот.

loading...
Најсвеж македонски забавен портал... и нешто повеќе!


Учество во игри на среќа е дозволено за лица со 18+ години. Играј одговорно!

To Top