Американскиот олимписки „санкач“ е рај за женските очи со својот топ изглед


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Американскиот олимпиец во боб-санкање, Стивен Лангтон, е вистинска атракција за женските погледи на зимските Олимписки игри во Пјонгчанг.

A post shared by Steve Langton (@stevenlangton) on

Стивен е дел од американскиот олимписки боб тим, а на Игрите во Сочи во 2014 година освои два сребрени медали. Досега два пати беше и светски шампион.

A post shared by Steve Langton (@stevenlangton) on

Во Пјонгчанг повеќе внимание привлече со својот изглед, отколку со резултатите. Фотографиите од неговото тело станаа вистински хит на социјалните мрежи.

A post shared by Steve Langton (@stevenlangton) on

Судејќи по фотографиите кои ги поставува на неговиот Инстаграм профил, може да се заклучи дека обожува животни, што му е „плус“ кај припадничките на понежниот пол.

A post shared by Steve Langton (@stevenlangton) on