Американецот носеше гаќички со ѕидот од Трамп, Мексиканецот му го покажа местото


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Американскиот боксер од супер-лесна категорија Род Салка, во дуелот со Мексиканецот Франциско Варгас, во рингот влезе на себе носејќи боксерски гаќички со апликација од ѕид, алудирајќи на најавениот граничен ѕид меѓу САД и Мексико од страна на Трамп. Кармата повторно покажа дека знае да биде кучка.