Славни

Алиоски на Ибица со соиграчите од Лидс

Maкедонскиот фудбалер Езгјан Алиоски во претходниот период имаше причина за радост затоа што со неговиот Лидс се избори за пласман во Премиер лигата.

Наредната сезона Лидс и Алиоски ќе бидат дел од најсилната конкуренција во Англија. По прославата на улиците во градот Алиоски со дел од соиграчите и нивните сопруги продолжија да слават на Ибица.

На фотографијата имаше и потсетување кој е шампион во Чемпионшип.

To Top