7 совети за утрински секс: Започнете го денот со љубов и забава

7 совети за утрински секс: Започнете го денот со љубов и забава

Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Ако не сте пробале секс наутро, време е да го вклучите во вашата дневна рутина. Овие совети за утрински секс можат да ви помогнат да го започнете денот на најубав начин.

Совети за утрински секс: Совршен почеток на денот

Утринскиот секс е добар начин да се разбудите и да се подготвите за тој ден. Сепак, на некои луѓе им е тешко да се разбудат, а на некои партнери им е непријатно поради лошиот здив и излитениот изглед. Но, тоа не мора да значи дека заборавате на утринскиот секс.

Разговарајте со вашиот партнер претходно

Една од препорачаните работи е да му кажете на партнерот дека сакате да имате секс наутро претходниот ден. На тој начин ќе видите дали тоа го сака и вашиот партнер, а освен тоа, на некои луѓе им треба повеќе време да се подготват за работа или да појадуваат. Исто така, однапред утврдете дали се работи за долго водење љубов или брз секс.

Подгответе се што ви треба

Ако планирате утрински секс, но не ви е удобно со утринскиот здив, навечер до креветот ставете чаша вода и нане. Освен тоа, не би било лошо да имате залиха од лубриканти во ноќната маса, бидејќи на многу жени им недостигаат природни лубриканти.

Совети за утрински секс: Не присилувајте

Понекогаш е тешко да сакате утрински секс. Во овој случај, можеби е најдобро да фантазирате малку за да се расположите. Ако не можете да се возбудите, не се присилувајте. Само ќе ви биде потешко да се опуштите и да уживате. Наместо тоа, уживајте во долгите прегратки.

Отворете ги завесите

Понекогаш утринскиот секс е тежок поради поспаност, а отворањето на завесите може да ви помогне да се разбудите. Ако се срамите да имате секс, покријте се со чаршаф или ќебе.

Фокусирајте се на сексот

На многу жени им е тешко да се релаксираат наутро бидејќи се грижат за активностите во денот. За да останете фокусирани на вашиот партнер, избегнувајте да ги проверувате пораките на телефонот. Ако се плашите дека нема да имате време да ја завршите домашната задача поради сексот, станете порано.

Совети за утрински секс: Изберете соодветни пози

Лажица

Оваа поза се нарекува и „поза со лажица“. Тоа е поза кога жената е свртена со грбот кон мажот и е притисната на неговите гради. На овој начин не мора да се грижите за лошиот здив и ќе имате добар секс. Покрај тоа, оваа поза не бара многу физички напор од партнерот
Не мора да се ограничувате кога станува збор за утринскиот секс. Оралниот секс е исто така добра опција. Обично не трае долго, а ако ја пробате позата 69, двајцата партнери се истовремено задоволни.

Масажа

Масажата може да послужи како добра предигра која ќе ви помогне вие ​​и вашиот партнер да се прилагодите и да се опуштите.

Секс играчки

Секс играчките можат да го забрзаат процесот и да ви помогнат брзо да постигнете оргазам доколку немате многу време за секс и ако сте навикнати на долга предигра.

Совети за утрински секс: Водење љубов под туш

Утринскиот туш дефинитивно ќе ви помогне да се разбудите. Пена, бакнувајте и галете, доколку ви е незгодно или небезбедно да имате секс под туш, лесно можете да се преселите во спалната соба. За секс под туш ќе ви треба лубрикант бидејќи водата го измива природното подмачкување и може да биде непријатно за жената. Дополнително, фокусирајте се на најстабилните пози. Жената може да ги стави рацете на ѕидот со малку раздвоени нозе додека нејзиниот партнер стои зад неа.

Значи, ако сакате да пробате нешто ново, еве една идеја. Утринскиот секс може да биде многу возбудлив, а сигурно уште повеќе ќе ве врзе вас и вашиот партнер.