4,1 степени според Рихтер повторно го тресеа Охрид


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Во 00:05 минути земјотрес со јачина од 4.1 степен според Рихтер повторно го потресе охридскиот регион.

Епицентарот е на осум километри од Ресен, на длабочина од два километри.