23 нови случаи на коронавирус во последното деноноќие


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Нови 23 граѓани се заразени од корона вирусот во последните 24 часа. Резултатот е добиен по изработени 702 тестови, информираат од Министерството за здравство.

По градови новите случаи се распределени:

Скопје – 12
Куманово – 4
Тетово – 4
Прилеп – 2
Неготино – 1

Со ова бкупниот број позитивни тестови во земјава достигна 1.921.

Од Министерството за здравство информираат дека 9 пациенти се излекувани, а регистриран e еден смртен случај на пациент од Тетово.