1хBet: Онлајн обложувалница која е секогаш на страна на корисниците!

1xBet

Викендов дерби, до дерби - се враќа клубскиот фудбал! ↓↓↓Исто како и Coinbet24, така и 1хBet е една од ретките обложувалници кои нудат македонска поддршка на својот сајт. Практично тоа значи дека комплетното мени ви е на македонски јазик, а уплатата е исто така во македонски денари. На тој начин, корисник кој пристапува од Македонија може многу лесно да функционира на тој сајт и може да се снајди многу брзо.

Што се однесува до коефициентите, за конечен тип може да кажеме дека 1хВеt ги има највисоките коефициенти за таа игра. Тоа е многу важно за обложувачите, бидејќи на еден натпревар можеби нема да се забележи разликата, но на 3 или повеќе, добивката драстично може да порасне. Така на пример ако еден тикет го изиграте во локалната обложувалницата, вашата добивка може да биде 3000 денари, а истиот тој тикет изигран во 1хBet може да има потенцијална добивка па дури и 4000 денари. Да бидеме реални, 1000 денари не се воопшто малку.

Друг сегмент кој сметаме дека треба да се нагласи е понудите и промоциите со кои располага оваа обложувалница. Со самото креирање на вашиот акаунт, вие добивате 100% бонус до 6000 денари, па на тој начин вие по автоматизам ги зголемувте шансите за добивка. На пример правите депозит од 6000 денари, а на располагање имате за игра 12.000 денари.

 

Освен тоа, секојдневно се менуваат промоциите и често за големите натпреварување може да најдете промоција која едноставно не смеете да ја пропуштите.

Друга позитивна страна е широкиот спектар на игри кои го нуди оваа онлајн обложувалница. Постојат многу видови на игри кои не би ви паднале на памет, а веќе 1хBet ги има дадено како понуди за обложување. На пример за светското првенство покрај основните игри „Шампион на Мундијалот“ и „Победник на групата“ имате и „Најдобар млад играч“. Секако за тоа ви се понудени одлични коефициенти. Како пример за оваа игра ќе го земеме Килијан Мбапе, а за него коефицинтот е 3.5.

 

За да започнете да се обложувате во 1хBet потребно ви е да издвоите две до три минути и да го креирате вашиот акаунт. Потоа треба да направите депозит од најмалку 50 денари и да започнете со игра.

Уште една причина плус за отворање сметка во 1хBet е наградната игра. Тимот на Кладење.мк приредува наградна игра за сите корисници на 1хВеt на Фејсбук групата за обложувачи  каде што доколку го погодите резултатот на дадениот натпревар ќе ви бидат активирани 500 денари со кои може да се обложувате.

Не пропуштајте ја шансата за да создадете големи добивки!