Актуелно

18-годишно момче претепано до бессознание од група малолетници

Вчера во 1.05 часот во Единицата за информирање и командување, Скопје, граѓанин пријавил дека во Скопје на ул. Бит Пазарска лежело машко лице во безсознание.

Како што информираа од полицијата констатирано било дека се работи за  К.С.(18 ) од скопското село Визбегово.

Од страна на Итна медицинска помош момчето било пренесено во Ургентен центар и моментално се наоѓа на КАРИЛ, каде му биле констатирани тешки телесни повреди и се наоѓа во животна опасност.

Имeно, велат од полициајта, К.С. бил физички нападнат од страна на двајца четиринаесетгодишни малолетници од Скопје.

Полицијата презема мерки за целосно расчистување на случајот.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top