Мистер Бин на 62 години ќе стане татко по трет пат (фото)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Британскиот актер Роуан Атинсон, планетарно познат како „Мистер Бин“, на 62 годишна возраст ќе стане татко по трети пат.

Ѕвездата на серијата „Мистер Бин“ чека принова со својата 33-годишна девојка Луиз Форд, која се очекува да се породи наредните недели.

Аткинсон беше 24 години во брак со Сунетра Састри, а во 2014 година се појавија шпекулации дека има нова љубов. На крајот се потврди дека се работи за актерката Форд, која ја запозна на претставата „Quartermaine’s Terms” во 2013 година.

Инаку Роуан веќе има две деца од претходниот брак – Бен кој има 23 години и Лили која има 21 година.