126 новозаразени и 4 починати од коронавирусот во последните 24 часа


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Во изминативе 24 часа, регистрирани се вкупно 126 новозаболени од коронавирусот, додека 4 пациенти ја загубиле битката со ковид-19. Од направени 1.140 тестирања најмногу регистрирани нови случаи на заболени има во Скопје 66, потоа во Тетово вкупно 19, па Штип со 15.

Вкупната бројка на ковид дијагностицирани во нашата земја од почетокот на епидемијата изнесува 6334, бројката на оздравени пациенти е 2475, на починати е 302, а во моментов бројот на активни случаи во земјата изнесува 3557.