109 празни детски колички поставени во Лавов за над 100 трагично загинати деца во руската инвазија (снимка)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Жртвите во руската инвазија на Украина се зголемуваат.

Во центарот на Лавов, локалните активисти и власти поставија 109 празни детски колички за да ги симболизираат децата кои беа убиени за време на инвазијата.

Според Генералното обвинителство на Украина, убиени се 109 деца, пренесе Си-Ен-Ен.