Ѕвездата на Реал постави ултиматум: Или платете ме, или одам во ПСЖ


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Никогаш нема мир на „Сантиаго Бернабеу“. Шпанскиот медиум „Дон Балон“ пренесува дека односот помеѓу бразилскиот играч за врска Каземиро и раководството е многу „затегнат“ во последно време.

Имено, Каземиро кој во последно време се промовираше во еден од клучните играчи на „кралскиот“ клуб, пара од раководството нов договор со плата која ќе биде адекватна за играч од негова важност.

Меѓутоа, челните луѓе на Реал се чини дека не се премногу заинтересирани за желбите на Каземиро, кој наводно е спремен да побара трансфер ако не добие нов договор.

Наводно, Бразилецот веќе стапил во контакт со Пари Сент Жермен кој е заинтересиран да го донесе во Париз и да го направи еден од најплатените фудбалери во светот.

Останува да видиме како „кралевите“ ќе реагираат на ваквиот ултиматум.