Жесток судир на црвениот тепих: Девојките на Роналдо и Нејмар издоминираа!


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Девојката на Нејмар, Бруна Маркезин со својот изглед ги остави без текст сите кои беа присутни на црвениот тепих на Филмскиот фестивал во Венеција, но и девојката на Роналдо, Георгина беше импресивна.

Светскиот џет-сет се собра на 75-от по ред Венецијански филмски вестивал, а меѓу нив беа секако и девојките на Кристиано Роналдо и Нејмар.

Девојката на Нејмар, Бруна Маркезин е актерка и се појави на премиерата на филмот „The Sisters Brothers“.