Жешко

Жешките разголени ревии на Алварез – убавиците мака мачат да ги одлепат траките

Кога ќе се спомене името на дизајнерот Џоел Алварез, тоа веднаш асоцира на провокативни и жешки модни ревии, поради фактот што тој е првиот дизајнер кој, наместо во алишта и модни дизајнерски комбинации, манекенките ги лепи со самолепливи траки. Поради тоа, неговите ревии се вистински  хит во САД.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gilari Tapia ??? (@gilaritp_fitlove) on

“Ги советувам девојките да не излегуваат во вакво издание бидејќи ќе настинат”, се пошегувал дизајнерот Џоел Алварез кој го нарекуваат “Крал на самолепливите ленти”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Gilari Tapia ??? (@gilaritp_fitlove) on

Неговата последна таква провокативна ревија беше на Неделата на модата во Њујорк, каде неговите „самолепливи“ креации беа презентирани од жешки убавици во рамки на проектот „The Black Tape Project“ кој Алварез го започна уште минатата година.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by trèsCLICK (@tresclick) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by LG | Photography (@gamboaphotodesign) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Maria Casabene (@mariacasabene) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by @jaylenecook_ on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by BeloSolBronze (@belosolbronze) on

Advertisements
To Top