Жешка убавица со страст за голф која „пали и жари“ на социјалните мрежи

Се вика Елеонора Инкардона и според многумина е една од најубавите и најсексапилни голферки на светот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eleonora Incardona (@eleonoraincardona) on

Иако не се занимава професионално со голфот, Елеонора својата страст кон овој спорт ја негува со голема посветеност, благодарение на што се запознала и со нејзиното момче Мирко Маноло.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eleonora Incardona (@eleonoraincardona) on

Италијанската убавица има 28 години и на социјалните мрежи објавува супер секси фотографии од голф терените . На многу од фотките таа гордо ги покажува своите природни атрибути. Во 2016 година имаше и филмско појавување со мала улога во филмот „Quel Bravo Ragazzo“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eleonora Incardona (@eleonoraincardona) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eleonora Incardona (@eleonoraincardona) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eleonora Incardona (@eleonoraincardona) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eleonora Incardona (@eleonoraincardona) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eleonora Incardona (@eleonoraincardona) on

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eleonora Incardona (@eleonoraincardona) on