Жешка убавица која дели правда на фудбалските терени

Италијанската манекенка Клаудија Романи пред осум години направи „трансфер“ од модните писти на фудбалските терени и стана фудбалски судија, а 40-годишната убавица нема да го пропушти ниту Светското фудбалско првенство во Катар.

Имено, заносната Италијанка брзо ги положила потребните испити за да стане лиценциран судија кој може да суди натпревари во првата и втората италијанска фудбалска лига, односно Серија А и Серија Б.

– Ќе биде возбудливо да истрчам на теренот со сите тие фудбалери. Ова е неодолива можност – изјави Клаудија, која во јавноста е позната по своите атрактивни фотографии, со кои ги почести своите следбеници. На најновите фотографии атрактивната судијка позира на плажа во црна танга со акцент на нејзиниот жежок задник.

Интересно е што познатата манекенка беше верена со италијанскиот фудбалер Пипа Инзаги, а денес е свршена со Крис Веховац кој е заслужен за нејзините многубројни секси фотографии.