ЖЕНИ, ОВА ТРЕБА ДА ГО ИЗБЕГНУВАТЕ: Ова се работите кои мажите во сексот не ги поднесуваат, а жените постојано ги повторуваат


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Некои секс сцени кои сте ги виделе на екранот, не значи дека се применливи и во реалноста.

Иако ги сакате и прилично уживате во таквите моменти, вашиот партнер не може да го каже истото. Во иднина избегнувајте ги следните ситуации во креветот:

Игра со прстите

Кога партнерите добро се познаваат, сексуалната комуникација е многу едноставн и лесно е да се знае што партнерот сака, а што не. Меѓутоа, изненадувачки и неочекувани промени на сексуалните правила можат да бидат прилично непријатни. Игра со анусот може да биде интересна и провокативна, но на многумина момци им е претерана. Затоа престанете, ако не сакате на својот партнер да му станете одбивна.

Грубо стискање

Во текот на сексот владеат силни чувства поради кои допирите можат да станат цврсти и страствени. Но интимните делови на момците не можат да поднесат силен притисок и затоа треба да бидете внимателни и умерени. Во спротивно, сексуалната желба може да се претвори во незаинтересираност и силна болка.

Игра со брадавиците

На жените брадавиците им се силна ерогена зона, но многу припаднички на поубавиот пол не го сакаат допирот на брадавиците. Брадавиците кај момците не се толку чувствителни. Нивното грицкање и стискање умее да биде многу непријатно и болно и затоа подобро е да се прескокне ваквиот вид предигра. Нежните бакнежи се секогаш добредојдени.

Јазик во ушите

Издишувањата и бакнежите во пределот на ушите во текот на играта се неопходни, но само ако ја знаете границата. Иако женските вдишувања ја зголемуваат страста кај момчето, претерувањето, како и во се, станува непривлечно.