Жена погодена од заталкан куршум во дворот на Клинички


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


56-годишна скопјанка вчера била погодена од заталкан куршум во комплексот клиники „Мајка Тереза“.

Таа во СВР Скопје пријавила дека околу 16.20 часот, додека седела на клупа, во десната рака ја удрило заталкано зрно (проектил). Од полицијата велат дека се работи на расчистување на случајот