Заводливата Зулејка мерачи на атрактивниот Санторини

Секси убавицата која беше главна женска улога во спотот за планетарниот хит „Despacito“, ужива на одмор во Грција во друштво на својот сакан.

30-годишната Зулејка Ривера светот ја запозна како жешката девојка од спотот за песната „Despacito“, но покрај ова, таа ја има добиено титулата Мис Универзум во 2006 година, како претставничка на Порторико, а работи и како актерка, водителка, танчарка и модел.

Зулејка во 2012 го доби синот Себастијан со нејзиното тогашно момче.

Сега е во врска со мексиканскиот продуцент и бизнисмен Герман Розете со кого периодов минува незаборавен одмор на Санторини.