Запознајте ја најзгодната новинарка на СП во Кина (ФОТО)


Ep.1 Urban Explorer: Каде да пиете најдобро кафе во Скопје!? ↓↓↓


Во тек е Светското првенство во кошарка во Кина, а вниманието на спортските медиуми го привлече една спортска новинарка која ја прогласија за најзгодна за Мундобаскетот.

Станува збор за грчката новинарка Дора Пантели.

Таа работи за „Новаспортс“ и големо внимание привлекува со својот изглед.