За помалку жештина: Еве ги петте најдобри совети за СЕКС на +30 степени


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Кога е лето, повеќе кожата, мириса и се поти, влијае кај поголемиот дел да се зголеми желбата за секс. Е, сега за во тоа навистина да уживате, потребно е да направите неколку работи.

Разладете ја собата

За време на сексот и тоа како ќе се испотите. Кој и баш не поднесува пот, веројатно ќе апстинира. Меѓутоа, ако претходно ја оладите собара со клима уред, ќе ви биде полесно.

Пози

Постојат неколку положби кај кои телесниот контакт е минимален. За сексот на жештина, идеалните се сите варијанти на доги стајл, но и јавачката положба. Сексот во стоечка позиција исто така е најдобра опција под тушот.

Вистинско време

Лето најтопло е околу пладне или во раните попладневи часови. Затоа на лето „бирајте“ секс рано наутро или доцна навечер.

Подлога

Избегнувајте го сатенот. Ако водите љубов во креветот, постелнината треба да се памучна или уште подобро разладена. Сатенска никако.

Јадете луто пред сексот

Лутата храна има ефект на ладење на телото. Имено, чили пиперките содржат капсацин, кој поттикнува создавање на ладна пот. Така што, со лутата вечера ќе убиете две муви со еден удар.