За некои природно, за некои одвратно: Ќерката од Мадона ги шокираше фановите со овие фотки


Роналдо нека се пази, Мароко гази - 19 ден ↓↓↓Лурдес, 20-годишната ќерка од поп кралицата Мадона, на плажа во Мајами беше уловена од папараците со „несредени“ пазуви, а фотките експресно беа споделени од сите светски медиумски портали.

Не дека тоа е нешто изненадувачко, со оглед на фактот дека и нејзината мајка во 2014 година беше во центарот на медиумското внимание баш поради истата причина – кога гордо се пофали со влакнестите пазуви.

Лурдес, исто како и нејзината мајка, е фитнес фанати и сака да стане актерка, а посетува и часови по танц.

И додека некои ја осудуваат за ваквиот имиџ со изговор дека тоа воопшто не е хигинески и е одвратно, други го одоброволуваат таквиот избор со аргументот дека таа појава на пазувите е природна и нема ништо лошо и срамно во тоа. Изборот, секако, е индивидуален, исто како и вкусот, дури и кога станува збор за вакви работи. Ние немаме никаква осуда за изборот на Лурдес.