Вундеркиндот на Реал Мадрид го повреди противникот со финта (видео)


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Идниот фудбалер на Реал Мадрид – бразилското чудо од дете Винисиус, покажа зошто „кралевите“ за него искешираа 45 милиони евра за мај 2017 година.

Тинејџерот како позајмен фудбалер од Реал во тимот на Фламенго, а фановите на „кралскиот“ клуб сигурно немаат трпение да го видат на „Сантиаго Бернабеу“.

Винисиус на последниот натпревар против Боавистина буквално го повреди противничкиот дефанзивец со финта…Погледнете!