Вторничка временска прогноза


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Денес, 3 ноември, времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во источните делови со услови за слаб локален дожд.

Ќе дува слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 5 до 12, а максималната ќе достигне од 15 до 21 Целзиусов степен.

Во Скопје, променливо облачно со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе се спушти до 9, а максималната ќе достигне до 18 степени. Маврово 15, Охрид 18, Битола 20, Крива Паланка 15, Берово 16, Кавадарци 20, Дојран 21.

Утре ќе биде умерено до значително облачно со услови за слаб локален дожд. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. Дневната температура до среда ќе биде без поголеми промени, а од четврток ќе се намали за неколку степени.