Актуелно

Врнежлив и облачен последен ноемвриски понеделник

Последниот понеделник за овогодинешниот ноември носи претежно облачно време со врнежи од дожд, кои ќе бидат пообилни во јужните делови (локално над 25 л/м2).

Дневните температури ќе бидат во Скопје 12 Целзиусови степени, Маврово 6, Охрид, Битола и Берово 11, Кавадарци 13, Крива Паланка 12, Дојран 14 степени.

Утре времето ќе биде променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Дневните температури ќе бидат во Скопје 14, Маврово 10, Охрид и Битола 13, Крива Паланка и Берпвп 12, Кавадарци 15, Дојран 16 степени.

To Top