Времето денеска, умерено облачно со услови за дожд


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Во нашата земја денеска ќе преовладува сончево време со умерена облачност и со слаб до умерен јужен ветер.

Во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен дожд со ретки грмежи. Дневните температури на воздухот ќе се движат во интервал од 22 до 31 степен целзиусов. Максималната температура во Скопје ќе достигне до 29 степени. Најтопло и денеска се очекува да биде во југоистокот од земјава.