Времето денес сончево и ветровито


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓Времето денес ќе биде претежно сончево со повремено засилен северен ветер најизразен долж Повардарието.

Максималната температура ќе се движи од 20 до 34 степени.

Во Скопје и околината температурата денес ќе се искачи до 30-от степен.

Во следните денови времето ќе биде претежно сончево со посвежи утра. Дневните температури ќе бидат високи за овој период од годината, особено во почетокот на наредната седмица, јавуваат од УХМР.