Временска прогноза за вториот мартовски ден

Денеска, 2. март, среда, времето во Македонија ќе биде променливо облачно и студено со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а долж Повардарието повремено засилен ветер од северозападен правец.

Максималните дневни температури ќе достигнат во Скопје 7 Целзиусови степени, Маврово -3, Охрид 3, Битола 2, Крива Паланка 3, Берово 2, Кавадарци 7, Дојран 9.

Утре времето ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, а дневните температури ќе се движат од -1 до 12 степени.