Временска прогноза за претпоследниот ден од 2021 година

Денеска, четврток, 30. декември, времето во Македонија ќе биде променливо облачно со услови за слаб локален дожд.

Ќе дува умерен до засилен северен ветер, особено изразен вдолж Повардарието. Дневната температура ќе биде од 4 до 12 степени.

Во Скопје и околината слично време. Дневната температура ќе биде 8 степени.