Временска прогноза за последниот февруарски ден


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Последниот февруарски ден во Македонија носи променливо облачно време. Кон крајот на денот и во текот на ноќта со локални врнежи од слаб снег, особено во западните и јужните делови. Ќе дува умерен, повремено засилен ветер од северен правец.

Во Скопје максималната дневна температура ќе достигне 6 Целзиусови степени, Маврово -3, Охрид 5. Битола 3, Крива Паланка 2, Берово 1, Кавадарци 7, Дојран 9 степени.

Утре времето ќе биде облачно со локални врнежи претежно од снег. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, а дневните температури ќе се движат од -2 до 8 степени.