Вознемирувачка сцена: Камион загуби контрола и прегази луѓе во отворена чајџилница (снимка)


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Стравична несреќа се случил во индискиот град Сурат во државата Гуџарат.

Камионот прегази три лица кои седеле во чајџилница откако возачот загуби контрола над возилото.

Камионот налета право во шанкот.Сепак, за среќа тројцата прегазени преживеале, а состојбата на сите тројца е стабилна.

Полицијата против возачот поднесе кривична пријава врз основа на снимките од надзорните камери.