Возење F1 болид на снег – вака го правеше тоа Верстапен во Кицбил


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1


„Орање“ снег со синџири на пневматиците и јаки брзини – Макс Верстапен во Формула 1 елемент, ама на сосема поинаква патека. Бујрум – кој не видел како изгледа тоа.