Водата стои, Џенет не стои: Кога се породи, кога стигна да се разведува?


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Американската пејачка Џенет Џексон соопшти дека ќе ја продолжи својата турнеја речиси по двегодишна пауза, при тоа објавувајќи и дека се разведува.

Џенет Џексон (50), која ја прекина турнејата во 2015 година, најави 56 концерти во цела Северна Америка, кои ќе се оддржат кон крајот на оваа година.

Во обраќањето до обожавателите преку Интернет, таа изрази благодарност до четиримесечниот син Еиси и потврди дека се разведува од нејзиниот трет сопруг, магнатот од Катар, Висам ел Мана.

Пејачката беше доста дискретна за нејзиниот приватен живот по венчавката со Ел Мана чие богатство е проценето на една милијарда долари.