Актуелно

Во пожар во Хиподром загина старец – му се запалил сопствениот стан

Седумдесет годишен човек загина во пожар што избувнал вечерва околу 18 часот во стан во скопската населба Хиподром.

Најверојатно, причината за смртаа е задушување. По избувнувањето на пожарот дошло и до експлозија на плинската боца којашто се наоѓала во станот.

Станот е на четврти кат, а во гаснењето на пожарот уечствувале 17 пожарникари, и 7 противпожарни возила. Целата зграда била евакуирана.

Advertisements
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top