ВО НЕЈЗИНОТО ТЕЛО СЕ СЛУЧУВА ДРАМА: Еве како да ги препознаете жените на кои им недостига секс


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Можеби мислевте дека Балканците само ја користат фраза дека „на нервозните жени им недостига секс“, но не сте во право. Неодамна беше објавено дека на жените кои им недостига секс можат да се препознаат по извесни карактеристики кои ќе се воочат ако само внимателно ги следите.

Пред се, жените на кои им недостига малку акција во креветот постојано се нерасположени. Нервозна е, лута е, се и пречи, и секоја ситница е доволна да се изнервира. Покрај тоа, таквите жение обично одат укочено.

Додека жената е задоволна од сексуалниот живот, ги мрда колковите додека минува покрај вас, а оние другите изгледаат како да проголтале метла.

На сето тоа, на жените кои им недостига секс изгледаат постаро отколку што се.

Тие, имено, често имаат проблеми со спиењето, а исто така не го лачат хормонот на среќа поради што се нервозни и расположени за расправија.

1. Жените кои имаа помалку секс патат од хроничен умор

2. Ако немате дозволно секс не се лачи хормонот на среќа, кој е задолжен за изгледот на кожата. Доколку не се лачи овој хормон, поголема е можноста од предвремено стареење на кожата.

3. На жените кои им недостасува секс, имаат повеќе бубулици и акни, бидејќи ним им недостасува прогестерон кој се произведува во текот на сексот.

4. Жените кои немаат доволно секс често непријателски се однесуваат кон другите.

5. Исто така, доколку немате доволно сексуални односи поголема е можноста да имате слаба отпорност на болки.

6. Сексот го подобрува имунитетот, па така немањето секс може да донесе до слабеење на имунитетот.

7. Сексот влијае на циркулацијата, па со самото тоа и на подобро работење на мозокот.

8. Жените кои немаат доволно секс ја губат самодовербата, и константно се незадоволни со себе и својот изглед.