ВМРО ДПМНЕ: СДСМ прави обид да спречи дискусија во Собранието


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Зоран Заев и злосторничкото здружение околу него се обидe да изведе државен удар и  да спречат дискусија во законодавниот дом за да ги замолкнат сите што говорат против Тиранската платформа, се вели во  соопштението на ВМРО ДПМНЕ.
Македонскиот народ ги прочита и им застана на пат. Македонскиот народ им порача дека не прифаќа ниту Тиранска платформа, ниту тиранска влада, стои во соопштението.
Оттаму повторуваат дека ВМРО-ДПМНЕ како сериозна и одговорна партија понудила излез од политичката криза прекуМанифестот за единствена Македонија.