Вистинско летно освежување: Јагоди и банана во смути варијанта


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Пробајте ги јагодите на потполно поинаков начин.

Состојки

2 банани, 1 шоља чисти свежи јагодини, и 1 или 1 и пол шоља јогурт.

Подготовка:

Бананите, јагодите и јогуртот ставете ги во блендер, а може и со миксер да ги подготвите додека не добиете еднолична маса.

Сипете во чаша и сервирајте.