Видео: Срамен потег на Рамос во Јапонија!


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Информацијата за несекојдневната одлука на судијата во финалето на Светското клупско првенстви да не му покаже црвен картон на Серхио Рамос иако имаше намера да го направи тоа, го обиколи светот.

Судијата од Замбија, Џани Сиказве сакаше да му покаже жолт картон на Рамос, но кога свати дека тоа ќе значи исклучување ја промени одлуката, иако на повторената снимка се гледа дека стартот е за жолт картон.

Меѓутоа, по завршувањето на мечот следеше и срамна реакција на Серхио Рамос кој заедно со Роналдо со потсмев го коментираше несекојдневниот потег на судијата.