Спорт

Видео: Роналдо занесен во славјето ќе го повредеше својот син!

Кристиано Роналдо со Јувентус синоќа ја прослави првата титула во италијанското првенство.

Португалецот славеше заедно со целото свое семејство, но во еден момент се занесе мавтајќи со пехарот па несакајќи го удри својот син и можеше да му го повреди окото.

Видеото веднаш стана хит на социјалните мрежи!

To Top