Видео: Ремек- дело на Лингард! Гол кој ќе претендира за најубав на Мундијалот


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Англиската репрезентација е решена до врв да ја наполни мрежата на Панама, па после 36 минути игра веќе води со 3:0.

Третиот гол беше вистинско ремек-дело на Џеси Лингард и сигурно ќе претендира за најубав гол на Мундијалот.