Актуелно

ВИДЕО: Премиерот Заев на Божиќна литургија во Св. Леонтиј во Водоча

Претседателот на Владата на Република Македонија, Зоран Заев присуствуваше на божествената литургија којашто се одржа во црквата Св. Леонтиј, во манастирот во Водоча, Струмица, во чест на празникот Рождество Христово – Божиќ.

Извор: ТВ21

To Top